Володимирмедіа започатковує нову рубрику – “Є проблема? Давайте обговоримо” . Її мета – спільно вирішити наболіле питання або розв’язати проблему шляхом обговорення у соцмережах. Нерідко люди не знають, як вийти з тієї чи іншої ситуації, або до кого звернутись за допомогою? Наше видання пропонує описати дану проблему і надіслати її на адресу редакції, після чого вона буде розміщена на сайті і  винесена на обговорення у соцмережі, а журналісти, зі свого боку, шукатимуть відповіді у фахівців. Про кінцевий результат повідомлятимемо на сторінках “Володимирмедіа”. Зазначимо, що не розглядатимуться повідомлення, у яких ображатиметься людська  гідність. Також поза увагою залишаться  питання, які стосуватимуться приватного життя сторонніх осіб. Тож кому цікаво, “з ким спить сусід або сусідка?” , краще поцікавитись у них самих. 

А сьогодні першою нашою дописувачкою є мешканка міста – пані Оксана, котра звернулась до редакції із наболілим. Справа утім, що її син навчається на третьому курсі в одному з вузів України на державній формі навчання. Чоловік жінки ось уже третій рік знаходиться в АТО і є учасником бойових дій. На першому курсі за перше півріччя жінка проплатила за гуртожиток, у якім проживає син. Однак згодом віднайшла норми у законодавстві, згідно яких діти атовців мають право на безплатне проживання.  А нещодавно хлопцеві пред’явили заборгованість, і запропонували оплатити за усі роки. На пояснення, що закон дозволяє проживати у гуртожитку безкоштовно, натякнули, що поки у держави грошей немає, то потрібно платити, а коли вона їх матиме, їх повернуть студенту.

“Для чого я маю платити, щоб потім відсуджувати ті гроші назад”? – запитує пані Оксана.

  А ось норми у законі, якими керується жінка. ” Особам, що визнані учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 2) дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 3) дітям, які віднесені до осіб, зазначених в абзацах четвертому-восьмому та чотирнадцятому пункту 1 частини першої статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 4) дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти або помер) внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; 5) дітям, що зареєстровані як внутрішньо переміщені особи. Постановою передбачено різні для кожної категорії види надання державної цільової підтримки. Загалом, вона буде надаватися у вигляді повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів загального фонду державного або місцевого бюджетів, пільгових довгострокових кредитів на навчання, соціальної стипендії, безоплатного забезпечення підручниками, безоплатного проживання в учнівських гуртожитках та безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах. За детальною інформацією про те, яка саме підтримка для здобуття професійно-технічної а це ст.12Про статус ветеранів війни в останній чинній редакції від 7 травня 2017 року”.
Держава забезпечує учасникам бойових дій, зазначеним у пункті 19 частини першої статті 6 цього Закону, та їхнім дітям, у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах. Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти надається у вигляді: повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти; соціальної стипендії; безоплатного забезпечення підручниками; безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах; безоплатного проживання в гуртожитку; інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України. Порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти зазначеним категоріям громадян визначаються Кабінетом Міністрів України”.

  Пані Оксана хоче почути думку і поради тих, хто володіє інформацією щодо цієї теми, або зіштовхувався із подібною проблемою. Тож усіх, хто знає відповідь або шляхи  вирішення даного питання, запрошуємо до обговорення. 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!